• پسر معتاد جزييات جنايتش را شرح داد
  • سوءظن خونين به دخترعمو

  • شرق: جوان معتادي كه به علت مصرف شيشه دچار توهم شده بود به گمان رابطه پنهاني دختر عمويش دست به اسلحه برد و او را كشت.
    به گزارش خبرنگار ما، اواخر مردادماه به بازپرس جنايي شهرستان سپيدان در استان فارس خبر رسيد جسد دختري جوان به‌طور غيرمجاز و مخفيانه در گورستان شهر دفن شده است. به دنبال اعلام اين خبر افسران پليس آگاهي تحقيقات خود را در اين‌باره آغاز كردند. همزمان مجوز نبش قبر صادر و بعد از معاينه جسد معلوم شد متوفي كه دختري 23 ساله به نام مريم است بر اثر اصابت گلوله كشته شده است.
    به اين ترتيب رسيدگي به اين پرونده با موضوع قتل به كارآگاهان جنايي واگذار شد. تحقيق درباره مقتول فاش كرد سال‌ها قبل پدر وي فوت شده‌ و او از آن زمان همراه خانواده عمويش زندگي مي‌كرد. شرايط زندگي مريم به گونه‌اي بود كه كارآگاهان احتمال دادند او توسط يكي از نزديكانش به قتل رسيده باشد. بنابراين برخي نزديكان و اعضاي خانواده عموي مقتول به طور نامحسوس تحت نظر گرفته شدند. يكي از مظنونان جواد، پسرعموي 26ساله مريم بود. تجسس‌ها نشان مي‌داد او به مواد مخدر شيشه اعتياد دارد و وجهه خوبي نيز در بين اهالي محله ندارد. با گذشت چند روز از آغاز تحقيقات ماموران به اطلاعاتي دست يافتند كه ظن‌شان را نسبت به جواد تقويت مي‌كرد. به همين دليل اين جوان به اتهام قتل دختر عمويش بازداشت شد. او در بازجويي‌ها اتهام قتل مريم را انكار و ادعا كرد با او رابطه خوبي داشت اما در ادامه به كشتن وي اعتراف و انگيزه‌اش را از اين كار شك كردن به دخترعمويش اعلام كرد.
    متهم در اين‌باره گفت: چند سال قبل عمويم فوت شد و از آن به بعد مريم با خانواده ما زندگي مي‌كرد. مريم دختر خوبي بود و ما رابطه خوبي با يكديگر داشتيم اما از مدتي قبل به او مشكوك شدم. مريم طوري رفتار مي‌كرد كه فكر مي‌كردم او با پسر غريبه‌اي به‌طور پنهاني رابطه دارد. چند مرتبه او را زماني كه با تلفن صحبت مي‌كرد ديدم و بعد از آن او را زير نظر گرفتم. هرچه مي‌گذشت رفتار مريم مرموزتر مي‌شد و من از اين موضوع رنج مي‌كشيدم. حتي چند مرتبه با او در اين‌باره صحبت كردم ولي او مي‌گفت با دوستانش صحبت مي‌كند و پاي هيچ غريبه‌اي در ميان نيست. با اين حال من همچنان او را زير نظر داشتم تا اينكه روز حادثه در حالي كه مقدار زيادي شيشه مصرف كرده بودم سراغ مريم رفتم. ابتدا درباره رابطه پنهاني‌اش با او صحبت كردم و بعد تفنگي را كه در خانه داشتم برداشتم و با آن چند گلوله به سوي دختر عمويم شليك كردم. چند لحظه بيشتر طول نكشيد تا اينكه مريم فوت شد. صداي شليك گلوله‌ها باعث شد خانواده‌ام از قتل مريم
    با خبر شوند. به همين دليل براي اينكه پليس من را دستگير نكند و آبروريزي نشود با همكاري خانواده‌ام جنازه را شبانه و به‌طور مخفيانه در گورستان شهر دفن كرديم. فكر مي‌كرديم با اين كار هيچ‌كس از مرگ مريم بويي نبرد اما چند روز بعد دست مان براي پليس رو شد. متهم به قتل ادامه داد: روز حادثه مقدار زيادي شيشه مصرف كرده بودم و بيشتر از هميشه دچار توهم شده بودم. آن لحظه وقتي رابطه پنهاني مريم جلوي چشمانم آمد يك لحظه از خود بي‌خود شدم و ماشه را چكاندم. شيشه من را دچار توهم كرده بود و حالا كه چند روز از اين ماجرا گذشته است احساس پشيماني مي‌كنم. در ادامه رسيدگي به اين پرونده، جواد صحنه جنايت را بازسازي كرد و هم اكنون تحقيقات پليس در اين‌باره ادامه دارد.

+ نوشته شده توسط عزت الله عابدی در پنجشنبه سوم شهریور ۱۳۹۰ و ساعت 9:38 |